Sıkça Sorulan Sorular

S-Line Güvenlik ve Alarm Sistemleri Sıkça Sorulan Sorular

Neden Alarm Merkezi Hizmeti Almalıyım?

Alarm Merkezi'ne bağlanan bir alarm sistemi ile profesyonel korunma sağlarsınız. Merkeze bağlı sistemlerde istenmeyen girişim halinde alarm, Alarm Merkezi'ne telefon hattı üzerinden iletilir ve daha önce sizin belirlediğiniz telefon numaraları aranır. Gerekli durumlarda emniyet güçlerine, itfaiye ve ambulansa alarm bilgisi verilerek adresinize yönlendirilir. Oysa Alarm merkezi bağlantısı olmayan alarm sistemi, alarm durumunda sadece siren ile lokal olarak çalışır. Alarm merkezi ayrıca; bazı arızaların uzaktan kontrolünü yapabilir. Sunmuş olduğu 24 saat teknik destek ile sistem kurulmasının unutulması durumunda size haber verebilir.

Alarm haber alma merkezi için ek bir telefon hattı gerekli midir?

Sistem ek bir telefon hattı gerektirmez. Mevcut olan hattınız üzerinden sisteme bağlanabilirsiniz. Aynı anda hem telefonunuzu kullanıp, hem de sisteme bağlanmış olursunuz.

Başka firmadan satın aldığım alarm sistemini S-line Alarm Sistemleri merkezine bağlatabilir miyim?

Alarm panelinizi, S-line alarm merkezine bağlayabilmek için yapmanız gereken tek şey, 44 44 118 nolu telefonumuzdan teknik destek talep etmenizdir.

Elektrik kesilince sistem çalışır mı?

Panel içinde akü bulunmaktadır. Elektrik kesintilerinde direkt olarak devreye girer ve sistem çalışmaya devam eder.

Evimdeki ve ya işyerimdeki çalışanların, ailemin evime/işyerime rahatça girebilmesini istiyorum. Şifre verebilir miyim?

Alarm sistemini çalıştırıp, devre dışı bırakabilmek için ana kullanıcı şifresi ve parolası dışında istediğiniz, belirlediğiniz kişilere de şifre ve parola verilebilirsiniz. Her kullanıcının şifresi parolası farklıdır. Yine aynı şekilde istediğiniz kişilerin şifre ve parolalarını iptal ettirebilirsiniz. Siz yokken evinize, işyerinize hangi kullanıcının girdiğini bilmek isterseniz eğer, Alarm Gözlem Merkezi size haber verecektir.

Evimde kablo olsun istemiyorum, kablosuz sistem kurulabiliniyor mu?

S-line olarak kablosuz alarm sistemleri de kullanıyoruz. Bu sistemin en büyük avantajı evde farklı noktalara takılan dedektörlerin kablosuz olmasıdır.

Evde iken alarm sistemi kurulabilir mi?

Sistem montajı yapılırken montaj ekibimiz ile belirlediğiniz bölgeleri devre dışı bırakarak evinizin içinde rahatça dolaşırken, alarm sisteminizi aktif hale getirerek güven içinde olabilirsiniz.

Dış sirenin kablosu kesilirse sistem çalışır mı?

Dış siren kablosu kesilirse, siren devreye girer ve sistem S-Line alarm gözlem merkezine de sinyal gönderir. Siren, sistemin içerisinde bulunan akü bitene kadar çalmaya devam eder. Gelen sinyale göre alarm gözlem merkezi olayı araştırır ve hemen duruma göre olaya müdahale eder.

CCTV nedir?

CCTV, Kapalı Devre Kamera Sistemi’dir.

Evime veya işyerime kurduğum kamera (CCTV) sistemini uzaktan izleyebilir miyim?

Evet, sisteminizi sipariş ederken uzaktan erişim istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Elektrik kesintileri kamera (CCTV) sistemini etkiler mi?

Kurulumu yapılmış olan kamera sisteminize (CCTV) UPS (kesintisiz güç kaynağı) ilave ettirirseniz, kesinti süresince UPS’ in gücü doğrultusunda sistem çalışmaya devam eder.

Kamera (CCTV) sistemi üzerinden görüntüleri kayıt edebilir miyim?
Kamera görüntüleri, Dijital Kayıt Sistemleri (DVR) kullanılarak kayıt edilebilir.

Alarm sistemi nasıl devreye alınıp, nasıl devreden çıkarılıyor?

Alarm sistemini açmak veya kapatmak için isterseniz şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz, isterseniz de uzaktan kumanda kullanabilirsiniz. Sistem devrede iken evinize, işyerinize geldiğinizde ise, sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.

Evde, işyerinizde kiracıysanız, başka yere taşınmanız durumunda alarm sisteminiz ne olacak?

Başka bir yere taşındığınız takdirde ücretsiz keşif yapan uzman servisimiz evinize/işyerinize gelerek ihtiyacınız olan dedektörlerin sayısını ve yerlerini belirleyecektir. Eğer yeni taşınacağınız yer eskisine göre daha büyük ya da daha küçükse gerekli teknik ekipmanlar ona göre çoğaltılacak ya da azaltılacaktır.

Alarm sistemi alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Alarm sistemi alınırken öncelikle sistemin tüm özelliklerini size öğretecek ve konusunu ciddiye alan şirketler tercih edilmelidir. Kullanılacak dedektörler uzman bir sistem yöneticisiyle belirlenmeli. Sistemin montajı, güvenlik sistem montajı konusunda uzman ve tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır. Kullanılacak olan ekipmanların uluslararası elektronik standartlarına uygun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Evime/işyerime geldiğim zaman şifre paneline şifremi girmekte gecikirsem ya da şifremi unutursam evime/işyerime hemen polis, ambulans, itfaiye gönderilir mi?

Şifre unutulması ya da şifrenin girilmekte gecikilmesi durumunda olayın bir yanlışlık mı yoksa gasp mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman problem çözülür.

Evde evcil hayvan beslenirken alarm sistemini rahatça kullanılabilir miyim? Alarm sistemi bundan etkilenirmi?

Alarm sistemi aktif halde iken evcil hayvanlarınızı ayrı bir yere kapatmak istemiyorsanız, iç mekân hareket algılayıcı dedektörlerden, evcil hayvan algılamayan modellerini (pet dedektörlü sistemleri) tercih edebilirsiniz.

Evinize, işyerinize girdiğiniz sırada gelişen gasp/soygun durumlarında hırsız zorla sizden alarm sistemini devre dışı bırakmanızı isterse ne yapacaksınız?

Bu gibi durumlar da abone şifresini girmekte geciktiği için alarm izleme merkezi aboneyi hemen arar. Abone bilinçli olarak yanlış parola verdiğinde veya şifre paneline her zamanki şifresini değil de acil durumlarda kullanılmak için belirlenen şifreyi girdiğinde mekana hemen polis gönderilerek olaya müdahale edilir.

Neden güvenlik sistemi?

Soygun, hırsızlık gibi tehlikelere ek olarak yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri durumlarında da elektronik güvenlik sistemleri çözüm sunar. Alarm güvenlik sistemleri hırsızlıktan, soygundan korunmak için en etkili yöntemdir. Hırsızlar için alarm sistemleri caydırıcı bir etkendir. Hırsızlar alarm sistemi bulunan evlere girmeye çekinip, sistem bulunmayan evlere girmeyi tercih etmektedir.

Evim, işyerim sigortalı. Hırsızlık yapıldığı taktir de sigortam zararımı karşılar mı?

Alarm sistemi hırsızlık gerçekleşmeden devreye girer. Evinizde/işyerinizde alarm sistemi var ise sigorta şirketinize daha az prim ödersiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden öğrenebilirsiniz.